5 סיבות טובות להזמין מהאתר - לחצו לקרוא

הסנדלרייה באזור ראש פינה

אזור ראש פינה הוא אזור מיוחד לטיולים וביקורים והוא מציע שלל אתרים ואטרקציות שמתאימים לכל גיל ולכל הרכב של מטיילים. ראש פינה עצמה היא עיירה שלווה, שקטה וקסומה שאנשים מגיעים אליה מכל חלקי הארץ כדי להירגע, לספוג אווירה אחרת ושונה מהשגרה, לנוח ולצבור אנרגיות חדשות לקראת סיום החופשה והחזרה לשגרה. הסנדלרייה בקיבוץ איילת השחר היא אטרקציה שלאחרונה הופכת להיות יותר ויותר מבוקשת ואנשים ממש עולים אליה לרגל – להתרשם מעבודה של בעל מקצוע שבקרוב יהיה קשה לראות.

 

המחשבה האינטואיטיבית אודות מקצוע הסנדלרות הארץ היא שכבר אין לו מקום ואנשים כלל לא משתמשים בו ולכן הוא הולך ונעלם, אך בפועל דווקא בשנים האחרונות יותר ויותר אנשי מקצוע מעולם הסנדלרות מציעים שירותים מסורתיים, בעזרת מכשור וכלי עבודה שכמעט ונכחדו מן העולם, מחזירים עטרה ליושנה ומכריזים – שהמקצוע לא יחלוף מן העולם כל כך מהר. הסנדלרייה באיילת השחר מדגימה בדיוק את זה ומתאימה לכל סוגי המבקרים – לרבות ילדים צעירים שכלל לא מכירים את עולם הסנדלרות.

 

מה עושים בסנדלרייה?

 

כיום אפשר למצוא כמה וכמה פעילויות המתאימים לשלל מטיילים המגיעים אל המקום מכל חלקי הארץ:

  • מסירת נעליים לתיקון – הסנדלרייה עדיין משרתת את תושבי האזור ומסיימת בכל בעיה המתעוררת במוצרי עור שונים וכמובן בנעליים מסוגים שונים.
  • קבלת ייעוץ, טיפים והמלצות בנוגע להתנהלות נכונה עם מוצרי עור ונעליים, בעיקר הנעליים שנחשבות לאיכותיות פחות המיובאות ממדינות המזרח הרחוק.
  • מרכז מבקרים – במקום ניתן להתרשם מעבודת הסנדלרות לאורך השנים, כלי העבודה שבהם עושה הסנדלר שימוש ודרך העבודה במקרים שונים של תיקון נעליים או פריטים אחרים העשויים מעור.
  • סדנאות לציבור – ילדים ומבוגרים כאחד יכולים לקחת חלק פעיל בסדנאות, לעשות שימוש בצמידי עור ולהתנסות בעבודתו של הסנדלר.
  • שעת סיפור – ילדים קטנים ובוגרים יותר ייהנו להקשיב לסיפור אודות הסנדלר והגמדים, סיפור שדרכו הם יבינו איך מייצרים את הסנדלים שהם בעצמם נועלים לרגליהם.
  • חנות – במקום מופעלת חנות שבה ניתן לרכוש נעליים המיוצרות במקום. אין ספק שתהיינה אלה נעלים טובות ואיכותיות ומעל לכל – מקוריות וייחודיות למי שבוחר לרכוש אותן.

למה כדאי לבקר בסנדלרייה?

כאמור – מי שנוסע לאזור ראש פינה וצפון רמת הגולן לבטח מחפש אטרקציות ואתרים ייחודיים ושונים מהנוף המוכר לו באזור שבו הוא מתגורר. ביקור בסנדלרייה אותנטית, מסורתית שבה הזמן עצר מלכת – היא בדיוק מה שמתאים לטיול כזה. יתרה מכך, זו הזדמנות מצוינת להכיר לילדים ולבני הנוער מקצוע שכמעט הולך ונעלם וללמד אותם דבר או שניים אודות תהליך הייצור והתיקון של נעליים מסוגים שונים. מכיוון שכיום כמעט ואין סנדלרים – ילדים ובני נוער אלה כלל לא מודעים למקצוע ודרך הסנדלרייה אפשר לחשוף אותם אליו.

מה שחשוב לדעת בנוסף הוא שהמקום הוקם ומתוחזק על ידי חברי הקיבוץ, אלה שיש להם אהבה למקצוע והם לא מוכנים לראות אותו שוקע, נשכח ונעלם מהתודעה. הם עושים זאת מתוך אהבה, מסירות ודבקות במטרה מסוימת מאד ויש להם חזון, להספיק להנחיל ולהוריש לא מעט ידע לכמה שיותר אנשים בכל הגילאים וכאלה שמבקרים מכל אזורי הארץ. אין ספק שעם חזון כזה – הם עשויים להצליח להעביר מעט מהרגש שהם עצמם חשים כלפי המקצוע גם לאנשים אחרים.

 

שילוב של ביקור עם אתרים נוספים

כאשר מתכננים את הטיול לצפון ולאזור ראש פינה בוודאי מחפשים אטרקציות, רעיונות ומקומות ייחודיים שלא ניתן למצוא דומים להם באזור מקום המגורים. זו הסיבה שהסנדלרייה באיילת השחר עשויה להשתלב מצוין עם אתרים ומקומות נוספים שנחשבים לייחודיים באזור רמת הגולן. מסלולי טיולים, אתרים ואטרקציות, ביקורים בטבע ובעצם כל סגנון אחר של טיול – כאן המקום למצוא הכל, במרחקי נסיעה קצרים ונוחים, לאכול במסעדות משובחות ומעניינות ולספוג אווירה ותפאורה שונות מהרגיל בשגרה.

אחרי שמבקרים בסנדלרייה וחוזרים הביתה מהחופשה – אי אפשר להתאפק ופשוט חייבים לספר לחברים, מכרים או בני משפחה אחרים אודות הביקור המוצלח. כך תעבור השמועה מפה לאוזן ואט אט יגיעו למקום עוד ועוד מבקרים. כך הידע של עולם הסנדלרות לא ייעלם מהעולם כל כך מהר ואנשים רבים יוכלו לחוות אותו וליהנות ממנו, בעיקר בזמן חופשה נהדרת בצפון הארץ.

 

אולי תרצה לקרוא גם:

כל הזכויות שמורות ©
מבצעים והטבות פינה בלב
מבצע לזוג בפינה בלב בסוף שבוע בהזמנת 2 לילות בכל הסוויטות ארוחות בוקר או טיפולי ספא במתנה! לפרטים כנסו​..​
יום פינוק: טיפול גוף, שימוש במתקני הספא ושהיה בסוויטה
לחגוג אירוע באחוזה בראש פינה תבחרו בפינה בלב למאורע המיוחד וקבלו מתנה משפחתית
לכל המבצעים