5 סיבות טובות להזמין מהאתר - לחצו לקרוא

צפרות באגמון החולה

צפרות באגמון החולה – לנדוד בעקבות הציפורים

ישראל נחשבת לאחד האתרים הטובים ביותר בעולם לחובבי צפרות. דמיינו לעצמכם 500 מיליוני ציפורים ממאות מינים שונים עוברות דרך ישראל פעמיים בשנה. בסתיו הציפורים נודדות דרומה לאפריקה, ובאביב הן שבות חזרה לאירופה כדי להזדווג ולהתרבות. וכול זאת במסלול שעובר דרך ארצנו היפה והופך את השמיים שלנו למסלול התעופה ההומה והמרשים ביותר בעולם.

בנוסף להיותה של ארצנו הקטנטונת גשר יבשתי בין אפריקה לאירופה, ישראל מאופיינת גם במגוון גדול של בתי גידול שתורמים לעושר הביולוגי המגוון של בעלי הכנף שקיים כאן במשך כל ימות השנה.

בישראל, השילוב של מזג אוויר ים תיכוני ממוזג, של ציפורים נהדרות ונדירות ושל רגעי נדידה בלתי נשכחים – הוא פשוט בלתי מנוצח. החורף המתון בארץ מזמין כ-150 מינים שונים של ציפורים מאירופה שבוחרים להתארח ולהעביר כאן את חודשי החורף, ביניהם גם כמה מינים נדירים ביותר.

חובבי הציפורים שמבקרים בישראל יודעים שהם יכולים ליהנות כאן ממגוון אירועים ופעילויות. לאורך מסלול הנדידה הוקמו מספר אתרים מרכזיים שמאפשרים צפרות באגמון החולה בגליל העליון, בכפר רופין בעמק בית שאן, בירושלים, בים המלח ובערבה. מרכזים אלה כוללים טלסקופים וסיורים מודרכים.

אטרקציות במרכז הצפרות באגמון החולה

אחד האתרים האהובים ביותר על אוהבי הציפורים הוא מרכז הצפרות באגמון החולה. עמק החולה שממוקם בין הגולן לרכס הרי נפתלי הוא אתר חובה בכול סיור צפרות בישראל. זוהי הזדמנות לצפות במגוון הציפורים בבית הגידול הטבעי שלהם, ללא מחיצות וגדרות.

תוכלו לסייר באגמון החולה באופניים, באחד הרכבים החשמליים, בסיור מודרך בעגלת המסתור, או בסיורים מיוחדים אחרים, תלוי בעונה.

טיבוע ציפורים - באמצעות פעולת הטיבוע מסומנות הציפורים בטבעת מתכת שמוצמדת לאחת מרגליהן. הטיבוע מאפשר חקר, ניטור ומעקב אחר הציפורים ונתיבי הנדידה שלהן. המרכז מזמין אתכם לצפות בטיבוע ולהציץ לעולם הייחודי שאופף את הציפורים והחוקרים כאחד. מפגש קרוב זה עם הציפורים מעניק חוויה חושית בלתי אמצעית שקושרת בין הצופה או הצפר לבין בעלי הכנף והטבע.

צפייה בקיר קינון - באגמון החולה נבנה קיר קינון לשרקרקים שבו אפשר לצפות בציפורים מתוך מסתור וליהנות בהיחבא מאחד ממיני הציפורים היפים ביותר בארץ. השרקרקים מקננים בחודשים שבין אפריל לאוגוסט.

ספארי לילה - צפרות באגמון החולה מזמינה אתכם לסיור לילה מרתק ולהצצה בחיים הסוערים באתר עם רדת החשיכה. במהלך הספארי תעקבו אחרי טורפים שיוצאים לצוד, תתצפתו על עטלפים, תפגשו את חיי חתולי הביצות ותעקבו אחר תנשמות ודורסי לילה. הלילה הקסום יסתיים בתצפית כוכבים וקומזיץ עם כיבוד קל. ספארי לילה זמין בין אפריל לאוקטובר ומשך הסיור נמשך כשעתיים.

סיורי זריחה - אחת החוויות הנדירות באגמון החולה הוא סיור הזריחה בתוך עגלת המסתור. אתם מתעוררים לפנות בוקר כדי לחזות בטבע שמתעורר ליום פעילות חדש. במהלך הסיור תערכו גם טיול רגלי קצר שכולל תצפיות והסברים. סיור זה נמשך כשעתיים וחצי.

 

אולי תרצה לקרוא גם:

 

כל הזכויות שמורות ©
מבצעים והטבות פינה בלב
מבצע לזוג בפינה בלב בסוף שבוע בהזמנת 2 לילות בכל הסוויטות ארוחות בוקר או טיפולי ספא במתנה! לפרטים כנסו​..​
יום פינוק: טיפול גוף, שימוש במתקני הספא ושהיה בסוויטה
לחגוג אירוע באחוזה בראש פינה תבחרו בפינה בלב למאורע המיוחד וקבלו מתנה משפחתית
לכל המבצעים