5 סיבות טובות להזמין מהאתר - לחצו לקרוא

טיול משפחות בצפון – 4 מסלולים מומלצים לטיול בצפון עם ילדים

 

טיול בטבע יכול לשפר את תפקודי המוח, להפחית מתחים ולסייע בשמירה על הכושר. טיול בטבע עם הילדים מאפשר גם לחזק את הקשר בין בני המשפחה וליצור זיכרונות נפלאים לכול החיים. אם אתם מתכננים חופשה בגליל היפהפה, הרפתקאות בטבע הן האטרקציות הכי מרגשות שתוכלו לחוות בחופשה המשפחתית שלכם.

 

הנה דוגמאות ל-4 מסלולי טיולים בגליל העליון, שמתאימים במיוחד למי ששכרו צימר בראש פינה למשפחה עם ילדים.

מסלולי הטיול המומלצים נמצאים במרחק של נסיעה קצרה מראש פינה, כך שתוכלו להקדיש את רוב הזמן לטיול בטבע במקום לישיבה במכונית.

 

טיול מס׳ 1 – נחל עמוד עליון: טיול בצפון עם ילדים

נחל מדהים שמציע מסלול יפהפה במיוחד. נחל עמוד עליון נוח להליכה וידידותי לילדים, והוא מתפתל בין עצים ותעלות מים, עם פינות צל רבות שבהן אפשר לנוח וליהנות ממפלים ומבריכות מים צוננים וצלולים. האתגר היחיד – כיוון שהירידה לנחל נמשכת כרבע שעה, יהיה עליכם לחזור באותה דרך כדי להגיע לרכב. לילדים צעירים יותר זה עשוי להיות מאתגר.

אורך המסלול כ-4 ק״מ, והוא נמשך בין 4-3 שעות של הליכה נוחה. הכניסה בתשלום ובתאום מראש.

 

מסלול הטיול הוא מעגלי: מסלול ההליכה מתחיל בסמוך לכפר שמאי, שער השמורה מוביל לחניון הלילה של ׳רשות הטבע והגנים׳. פניה שמאלה תוביל אתכם אל דרך קצרה אך מאתגרת שנבנתה על ידי הבריטים משורות של אבנים, שעלולות לגרום למעידה. לכן, חשוב ללכת בזהירות ובתשומת לב.

 

לאחר כמה מאות מטרים יופיע מול עיניכם, מבנה בטון שנראה כמו מבצר ובראש מתנוסס דגלה של ׳רשות הטבע והגנים׳. בעבר, ישבו במבנה הבריטים ושמרו על בנין המשאבות של עין יקים (עין תינה) שנמצא למטה, בנחל עצמו. למרות שהמבנה סגור, תוכלו לנסות להציץ לתוכו ולדמיין את החיילים הבריטים יושבים שם מול האח הבוערת, שעדיין קיימת בחלל האולם, שותים תה ומפטפטים.

 

מסלול הירידה לנחל מסומן באדום ומתחיל במבנה המשטרה הבריטית. השביל נוח וכולל גם מדרגות ומעקה המובילים לנחל. בסוף הירידה בשביל המסומן באדום תגיעו לשביל משמאלכם שמסומן בשחור ומגיע מהר מרון. פנו ימינה כדי להגיע לעין יקים.

בהליכה בנחל תוכלו ליהנות משפע של מראות מרגשים: בריכות נחל עמוד, גשר בת הטוחן, תחנות קמח, תצפית לבוסתנים, מפעל הצמר (המבטשה) וברכות שכווי.

 

טיול מס׳ 2 – שמורת הטבע נחל שניר – חוויה של חופשה בצפון עם ילדים

נחל שניר (החצבאני), זורם כל השנה, כשבחורף, לעומת הקיץ, הזרימה שלו חזקה מאוד. לאורך הנחל, יער של עצי דולב (יער גדות) וקירות שנבנו מנטפי נחלים.

השמורה מציעה דרכים חווייתיות לחיבור הילדים לטבע, לגעת בו ולאהוב אותו. למשל, פארק החושים בשמורה, מאפשר לילדים לחקור ולהפעיל את כל החושים, כשהם מתהלכים בשביל שמעניק חוויית טבע יחידה במינה. בנוסף, הליכה לאורך הגדה המזרחית של הנחל, בשביל שאורכו כ-1 ק״מ,  היא הזדמנות ליהנות מתצפיות נוף מיוחדות, מעצי דולב עתירי צמרת, ממים זורמים, מבריכת שכשוך ומבריכה של צמחי מים נדירים.

 

כדי לבקר בנחל, יש להירשם מראש באתר של ׳רשות הטבע והגנים׳.

הכניסה לשמורת נחל שניר מתחילה בחניון יום ומציעה אטרקציות חווייתיות רבות, כמו:

-        ערוץ נחל שניר הוא הרפתקה של הליכה במים זורמים. לאורך שביל ההליכה בנחל, תוכלו להתרגש ממפלי הטרוורטין, מי המפלים הקטנים מגיעים מהדן אל נחל שניר.

-        בריכות מלאכותיות, בין החניון לערוץ הנחל.

-        מסתור ציפורים ומאגר טאפליין שמשקיף על שפע העופות הנמשכים אל מאגר המים.

-        מצפור נחל שניר – אמנם החלק הצפוני של השמורה לא פתוח למטיילים, אבל המצפור מאפשר לכם להשקיף גם על נופים אלה.

-        פארק החושים הוא מסלול הליכה מעגלי בטבע, שאורכו כ-500 מ׳. השביל מחולק ל-4 חלקים, כשכל קטע מייצג אחד מבעלי החיים שהשמורה היא ביתם. לדוגמה: ביקור בביתו של שפן הסלע או זחילה בחילה של דורבן.

 

כאן אתם מתבקשים לחלוץ נעליים ולהתהלך בשביל כשאתם יחפים ומאפשרים לכפות הרגלים לחוש את סוגי המשטחים השונים (בוץ, שבבי עץ, אבנים או מים) שהותקנו כאן במיוחד עבורכם. הליכה קסומה זו תאפשר לכולם, ובמיוחד לילדים, להתחבר עם כל החושים לסביבתם הטבעית של בעלי החיים באזור גלילי מופלא זה.

 

טיול מס׳ 3 – נחל עין הזהב: חופשה בצפון למשפחות בפארק הזהב בקרית ששמונה

לאחר שהזמנתם צימר עם ילדים בצפון היפהפה, נצלו את ההזדמנות לקפוץ לעיר הצפונית ביותר שלנו, לקריית שמונה. כאן ממתין לכם פארק הזהב שבו זורם כל השנה נחל ׳עין זהב׳ שעובר בעיר בין בתים ועצים מצלים.

 

אם אתם מחפשים טיול בצפון למשפחות, שיאפשר לילדים להשתובב במרחבים ירוקים עם מתקני שעשועים ומתקני ספורט – ׳פארק הזהב׳ הוא הבחירה הטובה ביותר באזור. כאן תוכלו לערוך פיקניק פסטורלי באחת מפינות הישיבה הממוקמות בצל העצים, ליהנות ממסלולי הליכה ברחבי הפארק ולסייר במוזיאון לתולדות קריית שמונה, שהוקם במבנה שהיה בעבר מסגד.

 

לפארק הזהב יש גם חלק פראי יותר, אליו תוכלו להגיע מהכניסה הראשית לפארק (רחוב אורי אילן) ולפנות שמאלה לשער הכניסה, לאחר כ-50 מטרים. שטח זה בפארק מציע לכם מסלול טיולים מופלא שעובר לאורך הנחל ומפלי המים הצלולים הממוקמים בין העצים הירוקים. קחו בחשבון שהשביל מאופיין בירידות ובעליות תלולות, כך שהוא פחות מתאים לילדים הצעירים שבחבורה.

 

טיול מס׳ 4 – טיילת עמי – טיילת הירדן

׳טיילת עמי׳, הנקראת גם ׳טיילת ירדן׳, היא דרך קסומה שעוברת לאורך נהר הירדן. אם אתם אוהבים מים, אבל רוצים להישאר יבשים, תיהנו מאוד מהליכה לאורך הטיילת, כשנהר הירדן זורם לצדכם. ההליכה במסלול זה לכול אורכו היא נוחה מאוד ומתאימה גם לפעוטות בעגלות.

 

אורך מסלול הטיילת הוא כ-1.5 ק״מ. זמן ההליכה לכיוון אחד הוא כחצי שעה, תלוי במספר העצירות בדרך ובקצב ההליכה שלכם. בכול מקרה, קחו בחשבון שייקח לכם אותו פרק זמן לפחות כדי לחזור חזרה.

בנוסף לנוף הקדומים שמציעה הטיילת, תוכלו להתרשם גם מפסוקי התנ״ך הקדומים שמציינים את נהר הירדן, ורשומים על גבי לוחות אבן. זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת לעריכת חידון נחמד עם הילדים, שעוסק בפסוקים אלה.

אם הזמנתם צימר עם ילדים בצפון, ואתם מתכננים לאכול במסעדות, המדשאות הרחבות לצדי הטיילת עשויות לפתות אתכם לערוך פיקניק ולסעוד בחיק הטבע (אגב, אל תתכננו מדורה כי אסור להדליק אש בטיילת).

 

כיוון שמדובר במסלול קווי, ולא מעגלי, אתם יכולים להתחיל את ההליכה בשדה נחמיה או בכפר בלום – שני הישובים שביניהם עוברת הטיילת – ולחזור באותה דרך. ואם הילדים יתעייפו באמצע הדרך? פשוט הסתובבו וחזרו על עקבותיכם.

תוכלו לטייל בטיילת בכול ימות השנה. אבל אם החופשה שלכם בצפון מתוכננת בחורף, מומלץ להגיע לאחר שירד גשם. כך תוכלו ליהנות מזרימה עוצמתית שמאפיינת את נהר הירדן בעונה זו.

 

לבסוף, אלה רק 4 מסלולים מתוך מסלולי טיולים רבים שתוכלו לערוך בחופשה שלכם בצפון הגלילי. אבל הצפון מזמן לכם הזדמנויות לאטרקציות מופלאות נוספות כמו: טיולי טרקטורונים, טיולי אופניים, החלקה על הקרח (בפארק קנדה במטולה), חוויות נפלאות במיוחד באגמון החולה ועוד.

 

 

 

 

 

נפש בריאה בגוף בריא - הקשר בין רוגע ובריאות
מחקרים רבים הצביעו על כך שאווירה רגועה ונינוחה יותר משפיעה לטובה על הבריאות הפיזית והנפשית. זו הסיבה מדוע כדאי לעבור שיקום ותהליכי החלמה ממושכים בסביבה טבעית ומרגיעה
נופש זוגי עם כלב
חופשה רומנטית בלתי נשכחת בצימר
7 סיבות בגינן כדאי לבחור באירוח בצימר
חופשה עם ילדים בצפון - המקום המושלם לחופשה מרגיעה בצפון עם ילדים
טיול בצפון לזוגות שאוהבים טבע
טיולים מאורגנים לזוגות בצפון
יתרונות הבריאות, הפיזית והנפשית, שמציע לכם יום כיף בספא
יום כיף בצפון לזוגות: קסם רומנטי שחבל לפספס
רעיונות ליום כיף לצוות קטן בצפון
חופשה רומנטית בלתי נשכחת בצימר בראש פינה
לינה בראש פינה – היתרונות המדהימים של חופשה קרוב לטבע
לינה בראש פינה – חוויית אירוח בלתי נשכחת
אירוע משפחתי ואינטימי במתחם צימרים
כך תתכננו את החופשה המושלמת בצימר
סוויטות בראש פינה – פנינה בתוך בוסתן ירוק
צימר יוקרתי בראש פינה – לכל סוג של חופשה
טיולי שטח מומלצים בצפון
כל הסיבות ללינה בצימר אחרי אירוע
כך תתכננו חופשה זוגית רומנטית בצימר
סוגי האירוח המתאימים לחופשה המשפחתית עם לינה בצפון
בחירת המקום בו תתארחו בזמן החופשה שלכם, תיתן את הטון לכול החופשה שלכם. אבל לפני שאתם בוחרים מקום לינה בצפון למשפחות, כדאי להכיר את סוגי האירוח הזמינים לכם. ידע שכזה יעזור לכם להחליט היכן תלונו בחופשה המשפחתית הקרובה שלכם.
איך להעביר חופשה מוצלחת בצימרים בצפון?
כל הסיבות לצאת לחופשה בצימר עם הילדים
מה מבדיל בין אירוח בצימר לאירוח בבית מלון?
חופשה בצפון עם הילדים
חופשה בצימר - מה להביא איתכם ומה להשאיר בבית?
חופשה בצימרים למשפחות - כל מה שכדאי לדעת
כל הסיבות ללינה בצימר בליל הכלולות
5 טיפים לחופשה המושלמת בראש פינה
לטייל בנחל ראש פינה ולהתארח בצימר יוקרתי באזור
5 טיפים לעיצוב ואבזור מתחם הצימרים
אטרקציות לילדים בראש פינה
טיפים לשילוב עבודה בזמן חופשה בצפון
אתם עובדים קשה כל יום, וסוף סוף מתכננים לעצמכם חופשה כיפית ונטולת דאגות. אלא, שכמו רבים אחרים, גם לכם קשה להשאיר את העבודה בבית כשאתם בחופשה. אמנם, לא כל אחד מתמודד עם בעיה זו, אבל יש אנשים שמתקשים להתנתק מהמחשב שלהם גם בזמן החופשה.
הזמנת שף פרטי לסוויטה - הכי רומנטי שיש
אירוע משפחתי בצימרים בצפון
לינה במתחם צימרים לאחר אירוע משפחתי
טיול משפחות בצפון – 4 מסלולים מומלצים לטיול בצפון עם ילדים
מסלולי טיול מומלצים ליום בצפון לכל המשפחה
צימרים יוקרתיים מוקפים נוף וטבע
טיול בצפון עם לינה בצימר - אטרקציות מומלצות לטיול המושלם
ליהנות מבילוי בצימר גם בחודשי הקיץ החמים
ליהנות מבילוי בצימר בראש פינה גם בחודשי הקיץ החמים, המושבה העתיקה והיפהפייה במורד הגליל העליון שמצליחה לכבוש לבבות בכל יום מחדש. האווירה היוקרתית, הנופים, האוויר הצח - כל אלו הופכים את החופשה לבלתי נשכחת ומפנקת במיוחד.
סוויטות יוקרה בראש פינה - אירוח ברמה הגבוהה ביותר
צימר פינה בלב מתהדר בכמה מהסוויטות המפוארות והנוחות ביותר בארץ. המגוון הרחב של סוויטות בכל גודל, סגנון ואופי מאפשר לכל אחד למצוא את סגנון החופשה המושלם עבורו ממש כאן בראש פינה.
פינה בלב בראש פינה העתיקה - המקום המושלם להצעת נישואין רומנטית במיוחד
צימר זוגי הוא אולי אחת האפשרויות הכי רומנטיות שיש בנמצא. היציאה מהמקום השגרתי, יחד עם זמן האיכות המשותף והתנאים המפנקים, מהווים קרקע פורייה לרומנטיקה במיטבה.
השכרת צימר לאחר אירוע שמחה בצפון? כל מה שחשוב לדעת
כשמדובר באירוע השמחה שלכם, בין אם אתם בעלי האירוע, או אורחים מקרבה ראשונה, כנראה שתמיד תחגגו עד השעות המאוחרות ותמצו את האירוע עד סיומו. לכן כדאי שתתכננו כבר מראש איפה תשנו לאחר האירוע
איך לארגן אירוע קטן בצימר?
רבים מאיתנו מקיימים אירועים קטנים, במיוחד כיום לאחר שנה שלמה של מגיפה ומחסור רציני באירועים. מקום מרכזי ומצוין לאירועים רבים הוא בצימר
רעיונות לאטרקציות בצפון
לאחר תקופה ארוכה בה נאלצנו להסתגר בבתים, נראה כי אנו חוזרים אט אט לשגרת החיים הישנה והמוכרת שלנו, שכללה בילויים ויציאה לנופש מהנה וחווייתי עם כל המשפחה. עם בואו של הקיץ והחופשה השנתית של הילדים, נראה כי זה הזמן לארוז את התיק, להעמיס את הרכב ולנסוע לנופש.
הפקת אירועים בסוויטה מפוארת
הצעת נישואין בסוויטה מפוארת
רעיונות רומנטיים ליום האהבה בצפון
דגשים לטיול חברה לצפון – בית אירוח, הסעות ואטרקציות
חופשה מרגיעה בסוויטות יוקרה מפנקות בעיצוב של פעם
סוף שבוע של ספא ורומנטיקה
החופשה המושלמת ממתינה לכם בצפון יחד עם אטרקציות שוות
דגשים לחופשה מוצלחת בארץ
5 טיפים חשובים לפני שיוצאים לנופש בצפון
שדרוג ערב זוגי עם סוויטה מפנקת
חופשה חלומית עם בריכה פרטית
חופשה בצפון ב-2020 עם תו סגול, חיטוי נגיפים ומה שביניהם
אימון אישי בחופשה
כמה חשובים חדרי האמבטיה בצימר שאתם מזמינים?
הזמנת סידור בלונים לסוויטה
הזמנת את הבת זוג שלך לצימר מיוחד שבו אתה רוצה לכרוע ברך ולשלוף טבעת? רוצה לבקש את ידה ולהציע לה נישואין? אם כך, ברור מדוע אתה לחשוב איך אפשר להפוך את הצימר, או את הסוויטה, לעוד יותר מעוצבת ויפה.
צימר יוקרה – להתפנק ולפנק
האם חשבתם אי פעם מהי צורת החופשה המושלמת להתפנק? ובכן אחד התחומים החמים כיום בתחום התיירות והנופש הוא כמו שכולנו מכירים: חופשות בצימרים, בין אם מדובר בצימר יוקרה לזוגות או סוויטות יוקרה למשפחות או קבוצות גדולות.
שילוב בין חופשה ליום הולדת - איך עושים את זה?
דגשים לחופשה מוצלחת בארץ
עוד רגע מגיע הזמן שבו אפשר לצאת לחופשה בארץ ישראל היפה. במדינה הקטנה שלנו, קיימים מגוון אזורים שבהם אפשר לנפוש החל מאזורים כמו המדברים הצחיחים והמהממים של הדרום, עד לצפון הירוק והמלבלב
איך למצוא מלון בוטיק בלי להסתבך?
הצעת נישואין מושלמת בצפון
טיולים מאורגנים בגליל העליון
ארגון מסיבת רווקות בצימר - כך תעשי זאת נכון
כאשר אתן בוחרות להתארח בצימר בצפון ובעיקר בעיר המקסימה ראש פינה: עומד בפניכן סוף שבוע מפנק ונעים. צימרים בצפון מאפשרים רגיעה מחיי היום יום.
בחירת קייטרינג לאירוע משפחתי קטן
יום כיף בראש פינה
בחירת קייטרינג לאירוע מצומצם
אירוע קטן, הוא אכן קטן רק אם רשימת האורחים היא באמת קצרה. אם אתם לא בטוחים איך תוכלו לצמצם את רשימת האורחים, מעבר לבני המשפחה ולחברים הקרובים, אבל מאוד רוצים להצליח להיצמד לאירוע המצומצם שהחלטתם לערוך
המדריך המושלם לארגון נופש חברה
תכנון נופש חברה הוא דרך מצוינת לקחת פסק זמן משגרת העבודה היומיומית. את הנופש הזה, ניתן כמובן לשלב עם פעילויות גיבוש שונות, שכולן מיועדות עבור העובדים. אז איך אפשר לארגן נופש כזה בהצלחה? המשיכו בקריאה.
הצעת נישואין קסומה בצפון הארץ
יום כייף בצפון - המדריך המלא
ארגון נופש חברה בצפון
סוויטות מפוארות בשילוב בריכות שחיה
עיסויים לחולי סכרת
עיסוי הוא אחת השיטות העתיקות כמו גם הבטוחות ביותר, אשר משמשות מאז ומעולם להבטחת בריאות טובה. העיסוי עושה שימוש בהפעלת לחץ על השרירים והרקמות הרכות בגוף באמצעות הידיים, האצבעות, האמות, המרפקים או הרגליים.
מראש פינה ועד אילת - חופשות מפנקות בארץ
יום כיף בצפון – המדריך המלא
מלון בוטיק בצפון - איך לבחור ומהן האפשרויות השונות?
דה קרינה עין זיוון
צימר בצפון עם כלבים - חופשה עם חיית המחמד שלכם?
מסלול טיול בוואדי נחל ראש פינה
5 אטרקציות בגליל
מסלול הטבע עין דבשה
הסנדלרייה באזור ראש פינה
תכנון טיול לראש פינה - למצוא את המקומות הטובים באזור
למה כדאי לכם לבקר במצפה נמרוד? - פינה בלב
איך ניתן להפוך את החופשה עם הילדים לחופשה מהנה יותר?
יום הולדת להורים - הזדמנות מעולה לגיבוש משפחתי
חמישה מסלולים מותאמים לטיולים משפחתיים בצפון הארץ | פינה בלב
חתונה קטנה ואינטימית - כאן זה מתחיל | פינה בלב
מגוון רעיונות מיוחדים לשדרוג ימי גיבוש לעובדים - פינה בלב
אטרקציות ייחודיות לנופשים בצפון הארץ
צפרות באגמון החולה
חופשה עם הכלב - המלצה למסלול טיול בצפון עם הכלב
הצהרת נגישות
כל הזכויות שמורות ©
מבצעים והטבות פינה בלב
מבצע לזוג בפינה בלב בסוף שבוע בהזמנת 2 לילות בכל הסוויטות ארוחות בוקר או טיפולי ספא במתנה! לפרטים כנסו​..​
יום פינוק: טיפול גוף, שימוש במתקני הספא ושהיה בסוויטה
לכל המבצעים